SKICROSS.CZ

skicross portál
Česky English

Aktuality

23.01.2017

První závod České poháru Dolní Morava

První závod České poháru Dolní Morava

 V dnech 28-29.1.2017 proběhl ve skiareálu Dolní Morava první ze čtyř FIS- Skicross víkendů.

Sobota patřila loňskému vicemistru Radimu Palánovi, který ve finalové jízdě porazil úřadujícího mistra republiky Jirku Čecha a jako třetí se prohnal cílem úřadující juniorský mistr Karel Lank těsně před Petrem Takáčem. Jeho třetí pozici však musel potvrdit fotofinish. Mezi ženamy zvítězila s přehledem Nikol Kučerová před druhou Klárou Kašparovou s malým odstupem pak dojela slovinská závodnice Liza Skluj.
Kategorii žaček vyhrála Diana Cholenská před Kateřinou Marcinkovou a Danou Harvey. Žákům pak dominoval Jáchym Jelínek, který ve finalová jízdě porazil druhého Richarda Zachovala a třetího Josefa Petřeka.

Neděle přinesla vítěztví Jirku Čechovi a druhou příčku svedli na cílové čáře tvrdý boj Karel Lank a Radim Palán. Druhé místo přidělil fotofinish Karlu Lankovi. Mezi ženami k velkým změnám nedošlo vítězkou se stala opět Nikol Kučerová před Klárou Kašparovou a Lucií Juricovou. Pořadí žáků a žaček doznal jen jednu změnu a to na třetích pozicích, které si pro sebe urvali tentokrát Lucie Balická Matěj Raška.


Závodům předcházel camp určený, jak pro děti a začínající lyžaře, tak i pro FIS jezdce . Byl pro ně skvělou zkušeností, neboť měli všichni možnost konfrontace přímo se zkušenými závodníky. Kromě seznamovaní se s tratí mohli také kozultovat a učit se lyžařskou i SX techniku.
Dalším zastavením Českého poháru by měly být závody v Albrechticích na konci února.
Kompletní výsledky zde

Propozice zde

Fotogalerie

obrázek 1obrázek 2
Zpět

! POZOR !

Bleskovky

Kalendář
akcí

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
předešlý měsíc další měsíc
 

Český skicross podporují

  • INSPIRE CZ s.r.o. - www stránky, webdesign, informační systémy
  • Alpina
  • Diel sport
  • SWIX

Hlavní menu