SKICROSS.CZ

skicross portál
Česky English

Aktuality

08.05.2017

Švédsko a Czech skicross team

Švédsko a Czech skicross team

Čeští skicrossaři na severu – Švédsko

 

Ve dvou švédských střediscích – Lofsdalen a Tannendal proběhly čtyři poslední závody sezony ve skicrossu. Na daleký sever se vypravili tři čeští skicrossaři - Radim Palán, Karel Lank a nově FIS závodník Honza Dulaj. Výpravu doplnil coach, fotograf a masér v jedné osobě Matěj a slovenský reprezentant Tomáš Bartalský.

První závod v Lofsdalenu byl opravdu parádní. Trať byla náročná a 2 km dlouhá, kvalifikační časy se pohybovaly okolo 1:15 vteřin.

Nejlépe se s tratí popral nově juniorský reprezentant Karel Lank, který druhý den obsadil parádní 5. místo. Radim skončil 16. a Honza se nejdříve první den nekvalifikoval, ale druhý den už ano a vyzkoušel si tak, jaké je to zajet si první FIS heat v životě.

Po Lofsdalenu se všichni přesunuli do Idre, kde se před několika týdny jel Světový pohár ve skicrossu. Byla tam možnost tréninku v trati společně se švédským nároďákem. Polety tam byly více než slušné.

Po třech dnech v Idre následoval přesun ještě více na sever, do střediska Tannendalen, kde je jely další 2 závody. Trať tam byla o hodně kratší a zakroucenější. Vypadalo to, že rychlý start rozhodne, ale jak se Radim Palán přesvědčil, nejrychlejší start ještě neznamenal jasnou výhru. Oba dva dny po sobě se v důležitých okamžicích dostal do kontaktu s nejrychlejším Švédem, který ho zpomalil natolik, že nakonec skončil na 4. a 6. místě. Karel Lank bral 6. a 7. místo a Honza Dulaj se neprobojoval dále z prvního heatu.

Naši si do Švédska jeli hlavně pro body na nadcházející sezonu. Na svěťak se nikomu bohužel body vyjet nepodařilo, ale i tak se výjezd nedá hodnotit jako neúspěšný, protože občas i cesta je cíl… a to ve Švédsku a Norsku platí dvojnásob. Však se podívejte na pár fotek.

 

Fotogalerie

obrázek 1obrázek 2obrázek 3
Zpět

! POZOR !

Bleskovky

Kalendář
akcí

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
předešlý měsíc další měsíc
 

Český skicross podporují

  • INSPIRE CZ s.r.o. - www stránky, webdesign, informační systémy
  • Alpina
  • Diel sport
  • SWIX

Hlavní menu