Český pohár Sprint Karlovice

Plakát_Karlovice
Plakát_Karlovice

Ve skiareálu Jezerné se i přes nepřízeň počasí podařilo uskutečnit Český pohár ve skicrossu.

10.02.2020
 To, co vypadalo při průběhu aktuální zimy jako skoro nemožné, se podařilo zorganizovat ve Skiareálu Jezerné ve Velkých Karlovicích. Přes veškerou nepřízeň počasí se v beskydském areálu podařil malý zázrak a uskutečnil se zde Český pohár ve skicrossu.

  Majitel areálu Josef Petřek byl všemu nakloněn a jeho zápal pro skicross byl vidět na každém kroku. Vždy, když to alespoň trochu šlo, pustil děla a připravil velice slušnou trať. Navíc ambice jsou ještě větší a pokud zima trochu dovolí, je připraven trať prodloužit a vylepšit. Takže všichni příznivci SX této snaze maximálně fandí.

Odměnou byla účast sedmi desítek závodníků ve všech kategoriích od předžáků až po dospělé i s mezinárodní účastí. V kategorii žen přijely na závod Českého poháru dvě závodnice z Japonska a jedna ze Slovenska.

V pátek se jel podle plánu pouze juniorský závod, v sobotu už se na trať vydaly všechny kategorie - předžáci, žáci, žákyně, junioři, juniorky, ženy a muži. Kategorie juniorů a juniorek přitom byly spojeny s kategoriemi mužů a žen.

 Konkurence byla veliká. Bylo znát, že příležitost závodit ve skicrossu nejen v ČR ale i v Evropě je v této sezoně minimální, a tak všichni skicrossaři z České republiky do Velkých Karlovic dorazili. Naše mládí dost dávalo zabrat zkušeným závodníkům. A pěkně jim šlapali na paty. Že by začala výměna generací a mládí se tlačilo vpřed?

Nejmladším závodníkem na startu byl Václav Správka ze Sportovního klubu Polevsko, který je ročník narození 2012. Naopak se ve Skiareálu Jezerné rozloučil se svojí kariérou jeden z průkopníků skicrossu v Česku František Dostálek.

 V žákovských kategoriích potvrdili roli favorita Dana Harvey a Tadeáš Bíbr ze Skiklubu Velké Meziříčí. Páteční závod juniorek a juniorů vyhráli Diana Cholenská a Richard Zachoval. Sobotní i nedělní závod mezi dospělými ovládla opět Cholenská, která je studentkou sportovního gymnázia v Jablonci nad Nisou, a Jiří Čech, zkušený matador skicrossových tratí.

Velmi dobře se dařilo i dalším skicrossovým nadějím. Účastnice nedávných Zimních olympijských her mládeže Hana Krčálová vybojovala v juniorkách třetí místo. Karel Lank byl dokonce dvakrát bronzový mezi dospělými. Richard Zachoval byl čtvrtý a Jakub Lomský s Josefem Petřekem se vměstnali to TOP 10.

  První podnik Českého poháru nám přinesl spoustu radosti. Hodně nových a mladých tváří, hodně nových klubů, které přijaly skicross jako atraktivní adrenalinový sport pro mladé, kde vyhrát může každý. Oslovujeme čím dál tím více závodníků a dětí.

 "Věřím tomu, že tímto se začíná projevovat i týmová práce celého skicrossu. Bez perfektního zázemí a obětavosti celého týmu by jednotlivec sám nikdy nic nedokázal,“ uvedl Cholenský. „Doufejme, že se nám ještě jeden závod podaří uspořádat a zase se sejde tak super parta závoďáků ve stejném nebo ještě větším počtu,“ dodal.  

 

Karlovice2020_1 (2)
Karlovice2020_1 (2)
3
3
IMG_0501
IMG_0501
IMG_0545
IMG_0545

Česká televize - Český Pohár ve skicrossu

Snímek obrazovky 2020-02-15 v 18.06.34
Snímek obrazovky 2020-02-15 v 18.06.34

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message