Dynastar mistrovství ČR a finále českého poháru 2018

O víkendu proběhly ve Skiareálu Plešivec poslední závody Českého poháru a zároveň Mistrovství České republiky ve skicrossu. Počasí přálo a sněhové podmínky byly stále skvělé, takže finále se rozhodně vydařilo. V nejprestižnějších kategoriích FIS muži a ženy zvítězili Karel Lank a Nikol Kučerová. Nezávodilo se však pouze mezi dospělými, ale mistrovství republiky se zúčastnilo i velké množství juniorů, dětí i závodníků kategorie hobby. 

Rozhodnuto bylo zároveň i o celkovém pořadí Dynastar českého poháru ve skicrossu. Mezi ženami zvítězila Jitka Dulajová a mužské pořadí celkově ovládl Radim Palán. Nově se i za celou sezonu vyhlašovaly kategorie Talent skicrossu a naděje skicrossu, které vybrali pořadatelé na základě výkonů a výsledků za celou uplynulou sezónu. Talenty byly zvoleni Kateřina Neumanová a Josef Petřek a jako naděje byli vybráni Petr Faltus a Jakub Matoušek. Všichni jmenovaní obdrželi jako cenu lyže Dynastar. 

Celý skicrossový tým děkuje všem závodníkům, sponzorům, dobrovolníkům, trenérům a ostatním za účast i pomoc na všech závodech českého poháru v letošní sezóně. Nyní už se těšíme na letní přípravu, kondiční i lyžařské kempy pochopitelně i na příští sezónu nejen na českých pohárech ve skicrossu. 

IMG_8152
IMG_8152
DSC_4246
DSC_4246
DSC_3760
DSC_3760
DSC_3556
DSC_3556

Reportáž ČT Sport

Výsledky FIS

fis_výsledky_plešivec
fis_výsledky_plešivec

Fotogalerie 1

Oficiální fotografie

Fotogalerie 2

autor: Pavlína Procházková

celkové český pohár 2018
celkové český pohár 2018
celkové český pohár 2018_1
celkové český pohár 2018_1
celkové český pohár 2018_2
celkové český pohár 2018_2
celkové český pohár 2018_3
celkové český pohár 2018_3

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message