FIS SX Czech cup Karlovice

IMG_1707 (2)
IMG_1707 (2)

I přes aktuální složitou situaci, které není nakloněná k pořádání sportovních akcí, se podařilo uspořádat FIS závody ve Velkých Karlovicích. Organizátoři dokázali vyjednat všechny nutné výjimky pro uskutečnění akce, na kterou dorazilo i množství zahraničních závodníků.

Na páteční program byl připraven FIS závod juniorů. Z chlapců se z vítězství radoval člen výběrového družstva Jakub Lomský. Na druhém a třetím místě se pak umístili závodníci ze Slovenska Jakub Valek a Ján Sanitrar. Z dívek vyhrála závodnice Diana Cholenská, na druhém místě byla Barbora Fischer a třetí příčku obsadila závodnice Anna Kayla Lozáková.

Víkendový program byl ve znamení FIS závodů seniorů, do kterého zasáhli i junioři. V sobotním závodě vyhrál již ostřílený matador Jiří Čech, který za sebou nechal závodníka z Austrálie Liama Michaela. Na třetí příčce se umístil Karel Lank. Mezi ženami jasně zvítězila Japonka Sachi Hirakawaová. Další dvě místa už patřila českým barvám, kde na druhém místě se umístila Diana Cholenská a bronz brala Klára Kašparová.

Nedělní závod už nebyl pro naše závodníky tak dominantní. V mužské kategorii jasně dominoval závodník z Maďarska Koppany Pap, který po sobotní diskvalifikaci bral v nedělním závodě první místo. Druhé místo obhájil stejně jako v sobotu závodník z Austrálie Liam Michael a na třetí místo si ohlídal Karel Lank před čtvrtým Jiřím Čechem. V kategorii žen vyhrála Japonka Yuko Nagashiová před svou krajankou a vítězkou sobotního závodu Sachi Hirakawaovou. Na třetím místě se umístila stejně jako v sobotním závodě Klára Kašparová.

Tyto závody byly dobrou prověrkou a přípravou juniorů pro nadcházející juniorské mistrovství světa v ruském Krasnoyarsku, do kterého zbývá už jen měsíc.

Je skvělé, že v aktuální těžké době dorazilo tolik zahraničních závodníků. Velké díky patří majiteli areálu Josefu Petřekovi a ostatní organizátorům, kteří dokázali závody uspořádat. Doufáme a pevně věříme, že se letos ještě na Českých závodech potkáme.

IMG_1716 (2)
IMG_1716 (2)
IMG_1718 (2)
IMG_1718 (2)

Jirka Čech - vítěz sobotního závodu

IMG_1713 (2)
IMG_1713 (2)
IMG_1734 (2)
IMG_1734 (2)
IMG_1651 (2)
IMG_1651 (2)
IMG_1536 (2)
IMG_1536 (2)
IMG_1626 (2)
IMG_1626 (2)

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message