Juniorské mistrovství světa - Nový Zéland

Juniorské Mistrovství Světa 2018 na Novém Zélandu


Ve středisku Cardrona na Novém Zélandu se 26. a 27. 8. 2018 odjelo Juniorské Mistrovství Světa ve skicrossu a paralelně také MSJ ve snowboardcrossu.

Naši reprezentanti Karel Lank a Vratislav Kunc obsadili 9. a 17. místo.
Celá tato vrcholná akce byla součástí programu Winter Games, která spojuje většinu freestylových disciplín včetně slopestylu a big airu.
Barvy Czech Skicross Teamu na druhou stranu světa přijeli hájit mladí a nadějní čeští reprezentanti Karel Lank a Vratislav Kunc.
Do místa konání oba závodníci odjeli už s předstihem, aby se stihli dostatečně aklimatizovat. Celá výprava byla koncipována hlavně jako poctivá letní příprava na sněhu na nadcházející sezonu.
Na obtížně postavené trati plné klopených zatáček se první den odjela kvalifikace, ve které Karel Lank dosáhl na dobré 9. místo. Vratislav Kunc v kvalifikaci obsadil – 17. místo.
Druhý den se jely finálové rozjížďky. Český skicrossař Karel Lank nastoupil hned v té první. Velice dobře odstartoval a pověsil se za vítěze kvalifikace z Ruska. Na druhé – postupové - příčce se držel až do spodní poloviny trati, kdy na něj ze třetího místa po výjezdu z technického esíčka na skoku zaútočil závodník z Japonska, natlačil se na vnitřní tyč a sporným a také šťastným manévrem se před našeho juniorského reprezentanta dostal a pozici si udržel až do cíle. Karel dojel tedy na 3. místě a závod pro něho skončil.
„Byla to pro mne obrovská zkušenost. Celý náš výjezd hodnotím velice kladně, skvěle jsme si zatrénovali a zakončili jsme to závodem MSJ, který nedopadl úplně podle mých představ, vím, že jsem měl na víc, ale tak příště.“
Tým trenérů vedený Vladimírem Augustou doplnila také Nikol Kučerová, která se na Zélandu připravuje na nadcházející sezonu ve Světového poháru a jako fyzio byla velikou pomocí Monika Žďárková.
Na závodní dny přijel naše reprezentanty podpořit také Radim Palán, který na Zélandu momentálně žije a lyžuje.
Naši závodníci také děkují Českému Snowboardcrossovému týmu za tradiční parádní spolupráci a fanouškům fandícím na trati.
 
 
 

CzechSkicrossTeam

IMG_5034
IMG_5034

galerie

Vyřazovací jízda Karel Lank

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message