Krasnoyarsk MS juniorů

MSJ v akrobatickém lyžování

WhatsApp Image 2021-04-15 at 19.22.41

Rusko Krasnoyarsk

Vrcholem této sezóny pro naše juniorské naděje byl závod mistroství světa juniorů 2021 v ruském Krasnoyarsku. Závodu se zúčastnilo 5 závodníků, bohužel ostatní členové týmu ať už to ze zdravotních nebo karanténních důvodů se připojit nemohli.

Naše cesta začala letem Praha – Moskva a Moskva – Krasnoyarsk. Po příletu čekal naše reprezentanty šok v podobě 6 hodinového časového posunu a poněkud dlouhého dne. Hned jakmile se adaptovali, vyrazili do areálu omrknout si sportoviště a seznámit se s městem. Další den se naše parta podívala poprvé na sjezdovku a na naše parťáky ze snowboardcrossu, kteří jeli závod týmů. Hned další den následoval oficiální trénink v trati, kde se poprvé projeli v trati a potkali své soupeře, se kterými se utkají o cenné medaile. Trať byla náročná s hodně technickým startem a vysokými klopenými zatáčkami, které se v Evropě jen tak nevidí. Nejlépe se s tratí popasovala Diana Cholenská, která vybojovala skvělé 2. místo a stříbrnou medaili. Z kluků nejlépe dopadl 23. Jakub Lomský, hned za ním 24. Josef Petřek, 25. Matěj Raška a naši partu uzavřel 27. místem Tadeáš Raška. Další den byl na programu závod týmů. Do bojů nastoupili za naší zemi Diana Cholenská a Jakub Lomský. Ti si však neporadili ve čtvrtfinále s ruským a německým družstvem a brali nakonec místo v top 10, kde zaujali 9. příčku.

Závodníci hodnotí tyto závody kladně. Získali spoustu zkušeností, zážitků i medaili.

WhatsApp Image 2021-04-15 at 19.22.42

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.