MS ve freestylu 2019 a Nikol na krásném 7.místě !

Solitude , Park City, Utah USA World freestyle championships 2019

 

 Pro Nikol Kučerovou a český sport šťastné místo. V napínavém závodě vybojovala naše lyžařka 7. místo a tak má česká výprava na tomto MS po včerejším titulu Evy Samkové další parádní výsledek.

Přes nehezký pád v semifinále a zamotaný průběh celého závodu se dostala až na start malého finále. V něm dojela třetí, což pro Nikol znamená druhý životní výsledek na Mistrovství světa ( po šestém místě v Kreischbergu 2015).

V první jízdě rozjížďce kralovala jasně Mistryně světa 2015 rakušanka Limbacher .  Nikol vyjela po startovní sekci poslední, ale v rozjížďce ve 3 stačilo předjet australanku Sammy Kennedy, což se jí v zatáčce podařilo. Ve čtvrtfinálové jízdě spadla po startu z prvního místa Limbacher, pokračovalo se ve třech. Nikol se objevila na druhém, v zápětí opět na třetím místě. Němka Maier udělala chybu ve spodní části, Nikol ji předjela a postup už nepustila. Nejsilnější okamžik bylo semifinále, kdy po speed sekci nezvádla skok a nebezpečně upadla. Obešlo se to ale naštěstí bez zranění a tak šla do malého finále...

 

 Průběh nebyl vúbec jednoduchý. Ale závěrečné 7.místo je v jinak v nepříliš podařené sezóně určitě jasným bodem úspěchu této zimy. Mistry světa se stala Marielle Thompson z Kanady a mezi muži Francois Place z Francie.

MS2019_Niki (2)
MS2019_Niki (2)
ms2019_nikistart-2
ms2019_nikistart-2

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message