Nikol Kučerová 6. a 8. místo

Dva závody světového poháru na ruském jižním Uralu

Sunny Valley

NIKOL se na Urale i podruhé dostala do malého finále, ale dnes v něm našla jen jednu přemožitelku a vylepšila sobotní osmou příčku. V obou startech po olympiádě tak byla lepší než na hrách v Pchjongčchangu, kde skončila čtrnáctá.

"Jsem spokojená, ale mrzí mě, že jsem nedala velký finále, protože jsem na to měla. Zkoušela jsem dávat rychlý stopy. V semíčku jsem si hlídala jednu holku a zleva přijela druhá. Vystrčila mě tam. Jinak dobrý, asi dobře lyžuju, chválí mě, takže jsem spokojená," řekla Kučerová ČTK.

Trenér Zdeněk Šafář uvedl, že zlepšené výkony Kučerové jsou důsledkem skvělé předolympijské přípravy v Japonsku. "Za podpory olympijského výboru, Dukly a partnerů. Konečně se ukazuje, co všechno jsme nadřeli. Teď se to prodává a škoda, že to o kousíček nevyšlo na olympiádě," uvedl Šafář.

"Celá příprava směřovala k olympijským hrám, přizpůsobili jsme tomu i program Světového poháru. Vynechali jsme poslední SP v Kanadě a místo toho započali celý komplex přípravných kempů. Začal tréninkem a pro Nikol modelovým závodem na Dolní Moravě, pokračoval v Naganu a vrcholem byly ZOH. To, že byla velmi dobře připravena, potvrzuje i na dalších závodech SP, což nás jako disciplínu samozřejmě těší," dodal sportovní ředitel akrobatického lyžování Vladimír Augusta.

Pro zlato si dnes v Rusku dojela úřadující mistryně světa Švédka Sandra Näslundová, už jistá celková vítězka Světového poháru. Mezi muži dominoval Kanaďan Kevin Drury. Seriál vyvrcholí v sobotu 17. března v Megéve ve Francii.

"Už se těším na týden volna, protože už je to pro všechny dost náročné. Jsme měsíc na cestách a potřebuju si oddechnout," řekla Kučerová.
SP ve skikrosu v Solněčné Dolině (Rusko):
Muži:
1. Drury (Kan.),
2. Lenherr (Švýc.),
3. Flisar (Slovin.).
Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů):
1. Bischofberger (Švýc.) 462,
2. Chapuis (Fr.) 403,
3. Drury 398.
Ženy:
1. Näslundová (Švéd.),
2. Phelanová (Kan.),
3. Smithová (Švýc.),
...6. Kučerová (ČR).
Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů):
1. Näslundová 870,
2. Smithová 539,
3. Phelanová 489,
...16. Kučerová 152.

IMG_7946
IMG_7946

Finálová jízda

Fotogalerie

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message