Po dlouhé pauze již běží příprava naplno

Stelvio2
Stelvio2

Stelvio odstartovalo konečně také lyžařskou část našich skicrossařů.

Jsou po delší době na sněhu, takže se již na ostrý trénink hodně těšili. Na nasazení to je vidět.

Po dlouhé letní přípravě nadešel čas oprášit lyže a vrhnout na sníh. Soustředění na Stelviu se zúčastnili téměř všichni členové výběrových družstev. Stelvio závodníkům dopřálo skvělé podmínky pro trénink. Najezdilo se mnoho jízd volně a poslední dva dny tréninku byly věnovány jízdě v branách, do kterých se závodníci pustili se vší parádou. Toto soustředění ale nebylo jen o lyžích. Obsahem soustředění byl také rozvoj kondičních schopností jako např. síla, rychlost a dynamika. Celé soustředění bylo doprovázeno výborným počasím, skvělou náladou a chutí naskočit do nové sezony, která přinese doufejme ještě víc úspěchů a nových naučených dovedností než ta předešlá.

 

 

Názor hlavního trenéra Jakuba Malce:

"Toto soustředění hodnotím velmi kladně. Bylo důležité postavit závodníky co nejdříve na lyže, protože loňská sezona byla trochu zkrácená. Závodníci se ale s dlouhou pauzou bez lyží poprali velmi dobře. Cílem tohoto soustředění bylo „znovu nalézt a vyladit techniku“ jezdců po dlouhé pauze. To se dle mého názoru povedlo. Pomohli nám v tom volné jízdy i jízdy v branách spolu s videorozbory.  Trochu mě mrzí, že jsme se nedostali do tratě a ani na startovní sekci tratě, kvůli nedostatku sněhu. Pevně věřím, že v dalším naplánovaném lyžařském soustředění koncem září, již bude trať připravená a my se budeme moci věnovat dílčím dovednostem, jako je třeba trénink startů, skoků nebo tlumení. Dále doma pokračujeme v kondiční přípravě a na nejbližším kempu v ČR, začátkem září, se budeme věnovat tréninku suchých startů."

 

Stelvio2
Stelvio2
fit600x400_ELAN
fit600x400_ELAN

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message