Úspěch českého týmu na YOG Lausanne 2020

IMG_0152
IMG_0152

Diana Cholenská 2.místo v individuálním závodu

Lausanne 2020 - YOG 

Potřetí v historii pořádal Mezinárodní olympijský výbor  Olympijské hry mládeže. Mimo jiné je do programu zařazena disciplína skicross. A vedle si výborně...

  Největší zážitek nám přinesl závod dívek. Diana Cholenská si vybrala parádní lyžařský den. Vyhrála šest rozjížděk s velkým přehledem. Sedmou, finálovou, začala dobře, ale těsně po startu lehce zaváhala při tlumení vlny a ztratila rychlost. Klesla tím chvíli až na čtvrtou pozici, ale skvělou prací v horním úseku se dostala zase na druhé  místo. Bojovala až do cíle, ale bohužel na první švýcarku Marie Caroline Krista již nestačila. Tak z toho bylo parádní stříbrná medaile. Ale.... s trochou smutku. Ten den měl mít ještě veselejší tečku....

Jelo se zajímavým systémem , kdy ve dvou skupinách jedou jezdci každý s každým. Pořadí v cíli 1,2,3,4 se v každé jízdě boduje  4,3,2,1  a body z jízd se sčítají. Vzejde z toho pořadí jezdců, kdy první čtyři jdou z každé skupiny do semifinále. Tam se již jede o finále, kdy z každého semi postupují dva. Je to tedy náročné jak pro organizátory, tak hlavně pro jezdce.

Přesto si to závodníci většinou chválili, neboť si opravdu pořádně zazávodili. Smůlu si vybrala Hanka Krčálová, když se po nadějných trénincích v závodu zranila. Byla otřesená a nemohla pokračovat. Přejeme rychlé uzdravení.

Kluci se v jízdách prosazovali střídavě na všech pozicích, celkově to stačilo na 15. a 17. místo Richarda Zachovala respektive Pepy Petřeka. Na semifinále bohužel nedosáhli.

Diana si svými výkony zasloužila i čest býti vlajkonoškou naší výpravy na závěrečném ceremoniálu 22.1.2020 v Lausanne. Skicross bral medaili na každé Olympiádě mládeže v řadě. Diana Cholenská tak pokračuje v medailovém úspěchu :
YOG Innsbruck 2012       2. místo Veronika Čamková
YOG Lillehammer 2016    3. místo Klára Kašparová
YOG Lausanne 2020        2.místo Diana Cholenská     

 

Videa a ofociální stránky YOG

https://www.olympicchannel.com/en/events/detail/lausanne-2020-youth-olympic-games/

 

Český tým YOG 2020 Richard Zachoval, Hanka Krčálová, Diana Cholenská, Pepa Petřek

CZEYOG-team
CZEYOG-team
IMG_0152
IMG_0152
CZEYOG-team
CZEYOG-team

Týmová soutěž nám přinesla 6.místo

Na týmový závod nastoupilo 19 týmů, jednotlivých národů a některé mix týmy s více národy. Byl plný zmatků, neboť nefungoval nejdříve spouštěcí systém startovacích boxů. Tak se rozjetá první rozjížďka opakovala a muselo se jet znovu standartním způsobem. Jednotlivé úseky "štafety" se jely na čas a součet časů čtyř jedců v pořadí snowboardistka, lyžařka, snowboardista a lyžař se sčítá. 

Sára Strnadová na prvním úseku se zranila v první jízdě. Zranění ji nedovolilo v dalších jízdách absolvovat více než výjezd ze startu. Znamenalo to penalizaci -2 s v každé jízdě, takže další členové měli co dohánět... Přes tetno handicap nepostoupili až v semifinále a jeli tedy malé finále.

Tam dojeli druzí, celkově šestí, což byl od všech za dané situace parádní výkon. Všichni přidali ke svým skvělým výkonům v individuálním závodu také hezké 6.místo.

Sára Strnadová, Diana Cholenská, Matouš Šmerák a Ríša Zachoval mohli být určitě s výkonem spokojeni. Na snímku s nimi i Pepa Petřek, jež jediný zbyl z rozpadlé druhé štafety a dělal týmu předjedce.

 

IMG_0136
IMG_0136

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message