Závody Českého poháru ve skicrossu FIS Jezerné 2024

Pod slunečným nebem se tradičně odehrál 6.ročník skikrosových závodů v rámci Českého poháru v Jezerném ve Velkých karlovicích.

Akce odstartovala v pátek, kdy byly závody vyhrazeny pro juniory.V juniorské kategorii dívek vedla LOEW, následovaná HUESGEN a HAAKE.

Z českých závodnic se nejlépe umístila Česáková, která obsadila čtvrté místo.

V kategorii chlapců juniorů triumfoval Hauser Lenz, následován Hotovým Gustavem a Hoerthem Maximilianem.

Sobota přinesla kvalifikaci ve formě tříkolové soutěže, kde závodníci sbírali body, podle kterých byli následně nasazeni do finálových rozjížděk.

Kategorie FIS žen byla ovládnuta Danou Harvey, a mezi muži se triumfem pyšnil Josef Petřek.

Ve starších žácích si Matoušek a Krausová odnesli vítězství, zatímco mladší žáci Soukupová Eliška a Korellus Jakub, také slavili úspěch.

Předžáci byli reprezentováni Václavem Správkou a předžákyní Rozárií Svobodovou.

Přípravku reprezentoval Borák Ondřej.

Neděle přinesla další vzrušující kolo závodů. Nasazení do finálových rozjížděk bylo tentokrát rozlosované podle aktuálních FIS bodů.

V kategorii FIS žen zaznamenala nejlepší výsledek Nella Trinnerová, zatímco u mužů opět dominoval Josef Petřek.

Ve starších žácích vedla mezi dívkami Lucie Krausová a mezi chlapci triumfoval Šimon Třešňák. Mladší žáci, Soukupová a Korrelus, si odnesli vítězství, stejně jako předžáci Podešva a Šarmanová. V nejmladší kategorii přípravek zvítězil tentokrát Ondřej Borák.

Výhradní zástupce a distributor

logo_Settele
Settele sportsystems
Producer of starting systems for: motocross, BMX and MTB; Parallel and team ski races, snowboardcross, skicross. Official partner of FIS, official supplier of the Olympic Games.
logo_Settele
Settele sportsystems
Výrobce startovních systémů pro : motocross, BMX a MTB. Paralelní a týmové lyžařské závody, snowboardcross, skicross. Oficiální partner FIS, oficiální dodavatel olympijských her.
Souhlasím
###message